Úvodom

        Na tejto stránke zverejňujem informácie o mojich cestách doma i v zahraničí. Okrem textov sú tu aj fotografie, aby si aj náhodný čitateľ vedel predstaviť miesta, na ktoré sa nie každý dostane a urobí si obraz o danom pohorí, meste či destinácii. Bol by som rád, keby sa tieto riadky dostali k ľuďom, ktorí majú podobné záujmy a prípadne hľadajú partnera pre účasť na zájazdoch, kde cestovky požadujú výhradne dvojice (inak vnucujú zaplatenie poplatkov za sólo ubytovanie). 

        Ďalej by som tu rád prezentoval svoju knihu Himalájske sny, ktorá síce už v tomto období nie je novinkou, ale ešte stále figuruje na Slovensku s podtitulom "Prvá slovenská kniha o trekingu". K tomu patrí aj prezentácia mojich niekoľkých dokumentárnych filmov z Himalájí. 

        A prečo Červený kamzík? Pred rokmi mi jeden kamarát povedal, že na horách sa pohybujem dosť rýchlo a najmä pri zostupoch skáčem z kameňa na kameň ako kamzík. Nakoľko v mojom horskom šatníku prevláda červená farba, tak z toho pochádza aj ten názov.

        Nezabudnem na majiteľa jednej pražskej cestovnej kancelárie, Mirka, ktorý ma pred rokmi v rámci návštevy andorrských kopcov nazval svojským názvom "Rudý ďábel". Nuž, "rudý" možno, ale "ďábel" určite nie... Takže... Ale tú farbu milujem, tričká, krátke nohavice alebo zimný odev...

       

 

 

Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.

Produkty

Miro Nágel

        Narodil som sa v roku 1951 v Martine a už takmer štyri desaťročia žijem v Žiline. Aktívne sa venujem cestám do vysokých, ale aj nižších kopcov, z ktorých spracovávam fotografické a písomné dokumenty. Začiatkom 21. storočia, teda najmä v prvej dekáde, som z prvých dvoch ciest do Nepálu napísal knihu "Himalájske sny" a neskôr zo všetkých štyroch himalájskych trekov spracoval dokumentárne filmy. Zo svojich ciest v zahraničných horách si vozím ako...